Výuka řízení vozidel pro skupinu B - osobní a nákladní automobily do 3500 kg.

Nahoru

Naše služby

 

Výuka řízení vozidel pro skupinu B - osobní a nákladní automobily do 3500 kg.

  • Potřebný věk je 18 let v den zkoušky.  
  • Autoškola provádí výcvik formou individuálního (dálkového) výcviku. Z teoretické části se připravuje žák autoškoly částečně samostudiem, dále pak dochází na konzultace, jejichž termíny si může určit podle své potřeby, nebo klasickou formou, kde žák navštěvuje vyučovací hodiny v plné výši.
  • Doprava na teoretickou výuku je zajištěna zdarma dle domluvy
  • Praktickou výuku si domlouvá individuálně s učitelem
  • Jízdy provádíme v týdnu i ve večerních hodinách

Autoškola s automatem

Patříte k lidem, kteří mají auto s automatem anebo si ho budou pořizovat a rádi by jezdili autem, ale vadí Vám řazení? Anebo máte hendikep, který řízení vozu s manuální převodovkou neumožňuje?

V tom případě není nic jednoduššího, než si udělat autoškolu s automatickou převodovkou, jenž řazení hravě vykoná za Vás. Automatická převodovka Vám kromě usnadnění řízení přinese i větší požitek z jízdy, při níž rychleji pochopíte pravidla provozu.

Automatická převodovka již není jen pro lenochy. Automatická převodovka totiž za poslední léta udělala mílové kroky ve svém vývoji a patří již ke standardní výbavě řady vozů. Kromě toho nezkušeným řidičům může velice napomoci věnovat se naplno řízení. Navíc automat, mluvíme-li o těch moderních, šetří motor a dokonce dokáže snížit spotřebu, což při dnešních cenách benzínu a nafty je skutečně vlastnost neocenitelná. Moderní automatické převodovky jsou ideální volbou pro lidi, kteří mají menší cit k řazení.

S automatem pro pohodlnější jízdu.

Příznivci automatické převodovky si často pochvalují větší požitek z jízdy, který jim právě automat umožňuje. Navíc moderní automaty, Vám i Vaší posádce zajistí pohodlnou jízdu bez zbytečného cukání. A pokud trávíte velkou část času ježděním po městě, pak se s automatickou převodovkou zcela jistě méně unavíte a postávání v kolonách se stane přece jen o kapku snesitelnější.
Po absolvování výuky a výcviku na vozidle vybaveném automatickou převodovkou a úspěšném složení závěrečné zkoušky získá žadatel řidičské oprávnění na skupinu B s omezením pouze na vozidla s automatem (značí se harmonizovaným kódem).

Komu doporučuji výcvik na vozidle s automatickou převodovkou.

  • Žákům, kteří mají obavy z ovládání spojky a řazení převodových stupňů.
  • Žákům s pohybovým omezením dolních končetin, u kterých nelze pro ovládání pedálů vozidla plně využívat obě končetiny.

Lze omezení na automat v budoucnu zrušit?

Ano! Po úspěšném absolvování doplňovací zkoušky (zkouška pouze z praktické jízdy) Vám bude příslušný kód z řidičského průkazu vymazán.

Každý žadatel o tuto doplňovací zkoušku má samozřejmě možnost domluvit si s autoškolou individuální počet hodin doplňovacího výcviku, během kterého Vás naučím ovládat vozidlo s manuální převodovkou.

Konzultace

Konzultace (doučování) jsou poskytovány v rámci činnosti autoškoly a vztahují se ke všem zájemcům o řidičské oprávnění z jiných autoškol. Mohou být z teoretické i praktické části. Podmínkou je doložení zdravotního posudku a žádost o přijetí k výuce a výcviku nezávisle na autoškole, v které, započal výcvik, ten pak může tamtéž dokončit zkouškou na úřadě. Dle zákona o autoškole, je toto možné.